De Chanceny Crémant de Loire Blanc Brut

490.00 včetně DPH

Bledě žlutá barva. Jemné a přetrvávající bublinky. Svěžest a finesa. Temperamentní atak s obalenou strukturou rozvíjející se ve finese. Krásná aromatická vytrvalost v ústech s tóny čerstvého ovoce (hruška, broskev).

Vychutnávejte chlazené (8-10°C), jako aperitiv nebo jako společník při jakémkoli požitku (švýcarský sýr gruyère, krevety na kari , rebarborový tart).

Hrozny našeho De Chanceny cuvée; ročníkové, pečlivě ručně vybrané, pocházejí z vybraných křídových, pěnovcových půd s břidlicovým podložím. Půda se nachází okolo obcí Montreuil Bellay a Brossay na jihu města Saumur. Díky jemné směsi tvořené těmito třemi odrůdami a opatrnému stárnutí v našich chodbách z křídy a tufu oplývá víno svěžestí a finesou.

Chenin blanc, Chardonnay, Cabernet franc. Ruční sběr. Po jemném lisování následuje studená fermentace (18°C), díky níž se zachová aroma. Sekundární fermentace probíhá v lahvích, a to dle ‘tradiční metody’ a po výběru těch nejlepších vinných šťáv. Před degorzáží se lahve skladují 18 až 24 měsíců na lamelách v našich sklepích z tufu. Díky tomu vznikne nesrovnatelná bublinková finesa.

Další informace

Barva

Bílé

Category: