Gambellara

290.00 včetně DPH

100% Garganega Alk.: 12% Vol. Toto víno představuje počátek výroby vína v rodině Cavazza a chutí znázorňuje skutečnou chuť místního terroir; vinařství založeno v roce 1928. Víno bylo vyrobeno z hroznů odrůdy Garganega, což je původní odrůda rostoucí po staletí na vulkanických kopcích městečka Gambellara. Sklízí se v polovině září. Půda je zde sopečného původu. Klasická výroba v nerezových tancích 4-5 měsíců, poté zraje 1 měsíc na lahvi. Fermentace probíhá při kontrolované teplotě max. 16 °C. Barva slámově žlutá se zeleným a zlatým tónováním. Na nose voňavé, rázné, ovocné s nádechem zralého ovoce.

Chuť je křupavá a minerální, svěží a elegantní. Středně suché tělo, příjemná kyselinka, bílé květy s vynikající hořkou mandlovou dochutí.

Perfektně se páruje k mořským a říčním rybám, k mušlím v bílé omáčce, bílým masům, včetně kozího, a s hráškovým nebo chřestovým rizotem.

Toto víno představuje počátek výroby vína v rodině Cavazza a chutí znázorňuje skutečnou chuť místního terroir; vinařství založeno v roce 1928.

Víno bylo vyrobeno z hroznů odrůdy Garganega, což je původní odrůda rostoucí po staletí na vulkanických kopcích městečka Gambellara. Sklízí se v polovině září. Půda je zde sopečného původu.

Klasická výroba v nerezových tancích 4-5 měsíců, poté zraje 1 měsíc na lahvi. Fermentace probíhá při kontrolované teplotě max. 16 °C.

Barva slámově žlutá se zeleným a zlatým tónováním. Na nose voňavé, rázné, ovocné s nádechem zralého ovoce.

Další informace

Barva

Červené

Category: